فیلم چی
۰

آموزش یک روش نسبتا ساده و ارزان برای نورپردازی سه نقطه ای

بازدید 583

یکی از آن چیزهایی که موجب می شود فیلم شما از نظر زیبایی شناسانه خوشایند و سینمایی به نظر برسد، نورپردازی است. لوازم نورپردازی معمولا خیلی گران هستند، اما همیشه راه هایی پیدا می شود که بتوان هزینه ها را قدری کاهش داد. فکر می کنید بتوانید روز اول فیلمبرداری با تعدادی چراغ قوه برای نورپردازی سر صحنه بروید؟ لابد فکر می کنید عوامل فیلمتان به شما می خندند. اما “جویی شنکز” اینطور فکر نمی کند. او روشی پیدا کرده تا با استفاده از همین چراغ قوه های کوچک اما کارآمد کمی از هزینه های نورپردازی اش کم کند.

برای نورپردازی سه نقطه ای، “شنکز” از چراغ قوه های مارک Kobalt برای نور اصلی و نور پر کننده استفاده کرده، که امکانات جالبی دارند مثل باطری های قابل شارژ بدون سیم، و یک خرطومی قابل انعطاف که می توانید برای سوار کردن یا ثابت نگهداشتن چراغ قوه از آنها استفاده کنید (البته استفاده از سه پایه حتما خیلی بهتر است). برای تأمین نور پشت سوژه، او یک چراغ قوه معمولی با شدت نور ۴۸۰ لومن را به کار گرفته است.

برای انجام تغییرات روی نور، او از لوازم دیگری هم استفاده کرده مثل فیلتر ژلاتینی، کاغذ مومی (برای ملایم کردن نور) و حتی یک ذره بین برای باریک کردن نور. فیلم آموزشی تکنیک نورپردازی سه نقطه ای با استفاده از چراغ قوه ها را در زیر تماشا کنید:

خب، البته استفاده از چراغ قوه ها در هر شرایطی برای نورپردازی ایده آل نیست. ولی به هر حال این ابزار نسبت به گذشته پیشرفت کرده اند و کارآمدتر شده اند. شاید شما هم هنگام کار سر صحنه به ایده های جالب و ارزان قیمتی برای نورپردازی رسیده باشید. اگر اینطور است، در قسمت نظرات آن را با دوستان خود در میان بگذارید تا آنها هم از تجربیات شما بهره مند شوند.

منبع: Shanks FX

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر